Zamknij

24-latka okrzyknięta nowym wcieleniem Einsteina. W wieku 14 lat zbudowała samolot

Redakcja
06.12.2017 16:50
24-latka okrzyknięta nowym wcieleniem Einsteina. W wieku 14 lat zbudowała samolot
fot. Facebook

Pochodząca z przedmieść Chicago, Sabrina Gonzalez Pasterski uznawana jest za współczesne wcielenie Alberta Einsteina. Ci, którzy znają jej historię, wiedzą, że 24-latka w świecie fizyki nie ma sobie równych na całym świecie. Wyróżniała się już, gdy była dzieckiem.

Zagłosuj

Słyszałeś/-aś o niej wcześniej?

Liczba głosów:

O Sabrinie Gonzalez Pasterski świat usłyszał, gdy w wieku 14 lat zbudowała zaprojektowany przez siebie jednosilnikowy samolot i wzbiła się nim w powietrze. Był rok 2009, gdy nastolatka zgarnęła prestiżowe nagrody w świecie nauki i zdobyła licencję pilota, zanim wolno jej było zapisać się na prawo jazdy. – Musieliśmy zbierać szczęki z podłogi, gdy zobaczyliśmy projekt samolotu wykonany przez nastolatkę – mówił znany profesor Allen Haggerty.

Geniusz na miarę Einsteina

Prestiżowa uczelnia Massachusetts Institute of Technology zaproponowała jej studia fizyki u siebie. Gonzalez Pasterski ukończyła je z najwyższą możliwą średnią, a publicznie jej osobą zachwycał się sam Stephen Hawking.

Drugiej takiej jak dotąd nie było

Na co dzień młoda kobieta zajmuje się takimi zagadnieniami, jak czarne dziury, grawitacja kwantowa, czasoprzestrzeń na Uniwersytecie Harvarda. Ponadto uzyskała pokaźne stypendia od wielu organizacji, takich jak Hertz Foundation, Smith Foundation i National Science Foundation. Ciekawostką jest, że Gonzalez Pasterski jeszcze w 2016 roku mówiła, że nigdy nie miała partnera i nie próbowała alkoholu ani papierosów.

Galeria zdjęć Sabriny Pasterski:

Historyczny lot jej własnym samolotem w 2009 r.:

RadioZET.pl/pressreader.com/ innpoland.pl/strz