Zamknij

25-letni Brytyjczyk zjedzony przez krokodyla podczas lekcji surfingu

Redakcja
15.09.2017 17:04
25-letni Brytyjczyk zjedzony przez krokodyla podczas lekcji surfingu
fot. Pixabay

Brytyjski dziennikarz został zaatakowany przez krokodyla podczas nauki surfingu na Sri Lance. Miejscowy rybak widział, jak kilkumetrowy gad rzucił się na 25-latka. To pierwszy taki przypadek od wielu lat w tym kraju.

Zagłosuj

Czy twoim zdaniem Sri Lanka jest atrakcyjnym miejscem na wakacje?

Liczba głosów:

Paul McClean wybrał się ze znajomymi na urlop na Sri Lankę. Jedną z atrakcji położonego na malowniczej wyspie państwa, jest duża ilość miejsc do nauki surfowania. Brytyjczyk wraz z przyjaciółmi wypożyczyli deski i pojechali do miejsca zwanego Elephant Rock.

Gad wciągnął 25-latka pod wodę

W pewnym momencie McClean oddalił się od plaży za potrzebą. Poszedł kilkaset metrów, gdzie nad rzeką zaczynały się zarośla. Tam zaatakował go krokodyl i wciągnął pod wodę. Wszystkiemu przyglądał się miejscowy rybak, który o tym, co zobaczył powiedział ludziom zgromadzonym na plaży.

Krokodyle unikają słonej wody

To pierwszy przypadek od wielu lat, gdy na Sri Lance gad atakuje turystę. – Krokodyle żyją w rzekach oddalonych od turystycznych miejsc. To niesłychane, że ten podpłynął tak blisko plaży. Zazwyczaj tego nie robią, ze względu na słoną wodę, która im szkodzi – mówił Fawas Lafeer, właściciel wypożyczalni, w której Brytyjczycy wypożyczyli deski.

Elephant Rock na Sri Lance. To w tym miejscu 25-latek uczył się surfować:

Zobacz także

RadioZET.pl/CarveMag.com/strz

C