Zamknij

28-latka planowała samobójczy zamach terrorystyczny. Jest wyrok

Redakcja
28.08.2017 11:07
28-latka planowała samobójczy zamach terrorystyczny. Jest wyrok
fot. Flickr

28-latka planowała samobójczy atak terrorystyczny. Miała już w mieszkaniu materiały wybuchowe, jednak wpadła na tym, że wysłała do rodziców pożegnalny list, który przechwyciła policja. Została skazana na 7,5 roku więzienia.

W piątek 25 sierpnia sąd w Dżakarcie wydał wyrok skazujący Dian Yulia Novi na 7,5 roku pozbawienia wolności. Wyrok mógł być większy, jednak 28-latka przyznała się do wszystkiego i współpracowała z wymiarem sprawiedliwości.

Materiały wybuchowe w mieszkaniu

Według ustaleń prokuratury, instrukcje o tym, jak wysadzić się w powietrze wśród ludzi, kobieta dostała od od Bahruna Naima, indonezyjskiego bojownika, który najpewniej walczy w szeregach tzw. Państwa Islamskiego w Syrii. 28-latka zradykalizowała się poprzez media społecznościowe, gdy wyjechała pracować na Tajwanie.

Radykalizacja przez internet

Prokurator domagał się co najmniej 10 lat więzienia dla niedoszłej samobójczyni. Jak podaje PAP, kobieta jest w ciąży i ma urodzić na początku września.

Indonezyjskie siły antyterrorystyczne obawiają się zintensyfikowania działań bojowników powiązanych z tzw. Państwem Islamskim. Indonezja to kraj liczący ponad 260 mln mieszkańców. Muzułmanie stanowią 85 proc. społeczeństwa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz