29-latka kupiła w markecie truskawki. "Patrzyłam i nie mogłam w to uwierzyć"

02.02.2023 09:48

29-letnia mieszkanka Manchesteru przeszyła szok po tym, jak w swojej lodówce znalazła gekona egipskiego. Gad dostał się tam w opakowaniu truskawek, które kobieta kupiła w popularnym supermarkecie. - Patrzyłam, ale nie mogłam w to uwierzyć - powiedziała w rozmowie z BBC.

gekon egipski
fot. Shutterstock

- Kiedy otworzyłam lodówkę, kątem oka zauważyłam, że coś się rusza. Nagle zobaczyłam główkę małego gekona - powiedział w rozmowie z BBC 29-letnia Nikata Moran z Manchesteru.

Chodziło dokładnie o gekona egipskiego. Gad dostał się do lodówki kobiety w paczce truskawek, którą kupiła wcześniej w popularnym supermarkecie. - Patrzyłam, ale nie mogłam w to uwierzyć - powiedziała 29-latka.

Gekon egipski w lodówce. Ukrył się w paczce truskawek

Odważna kobieta postanowiła złapać mierzącego około 2,5 centymetra gekona. Choć zwierzę jest bardzo szybkie, udało jej się go schwytać i umieścić w pojemniku. Następnie Moran powiadomiła o zdarzeniu specjalistów z organizacji RSPCA.

Okazało się, że gekon egipski przebył długą drogę - ponad 5 tys. km. Nie odniósł jednak żadnych poważniejszych obrażeń, poza utratą ogona, który powinien niebawem odrosnąć. - Nie mogę uwierzyć, że taka podróż skończyła się w mojej kuchni - mówiła Nikita.

Gad został zabrany przez inspektora RSPCA, a następnie dostarczony do eksperta z zakresu weterynarii zwierząt egzotycznych. "Gekon jest teraz pod opieką specjalistów i po przejściu kwarantanny będzie gotowy na poszukiwania nowego domu" - podało RSPCA na Facebooku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ BBC/ RSPCA