Zamknij

29-letni Uzbek rozpędzoną ciężarówką taranował przechodniów. 8 osób nie żyje [NOWE FAKTY]

Redakcja
01.11.2017 11:12
29-letni Uzbek rozpędzoną ciężarówką taranował przechodniów. 8 osób nie żyje [NOWE FAKTY]
fot. Twitter + Youtube

W Nowym Jorku na Manhattanie 29-letni Uzbek Sajfullo Sajpow rozpędzoną ciężarówką wjechał na ścieżkę rowerową, gdzie taranował rowerzystów i spacerowiczów. Zginęło 8 osób, a kilkanaście zostało rannych. Sam zamachowiec został jedynie ranny i w szpitalu dochodzi do siebie. Mówi, że zrobił to dla Państwa Islamskiego.

Zagłosuj

Uważasz, że Państwo Islamskie zostanie kiedyś pokonane?

Liczba głosów:

Islamski terrorysta porywając ciężarówkę miał na celu zabicie jak największej liczby ludzi. O godzinie 15:05 przejeżdżając przez 20 przecznic, rozpędził pojazd, taranując po drodze ludzi. Śmierć na miejscu poniosło sześć osób, w tym obywatele Argentyny i Belgii. Dwie osoby zmarły w wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu. Jedenaście osób odniosło obrażenia. Wśród ofiar tego śmiertelnego rajdu byli też imigranci z Uzbekistanu.

Rozjeżdżał przechodniów i rowerzystów

Wśród ofiar nie ma Polaków – poinformował na Twitterze konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski. Zdarzenie zostało sklasyfikowane jako zamach terrorystyczny. Śledczy ustalili, że zamachowiec wypożyczył auto w stanie New Jersey w sklepie z materiałami budowlanymi Home Depot.

8 osób nie żyje

Sayfullo Saipov po przejechaniu 1,5 kilometra po ścieżce rowerowej usiłował wrócić na drogę szybkiego ruchu, lecz nieopodal strefy zero zderzył się ze szkolnym autobusem. Wtedy wybiegł, krzycząc „Allah Akbar!”. Po chwili został postrzelony przez jednego z policjantów. 29-latek został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze opatrzyli mu rany.

Prezydent Donald Trump stwierdził na Twitterze, że tragedia w Nowym Jorku wygląda “jak kolejny atak bardzo chorego, obłąkanego osobnika".

RadioZET.pl/CNN/PAP/strz