Zamknij

3-letnia dziewczynka przeżyła katastrofę lotniczą w Rosji. Poza nią wszyscy zginęli

Redakcja
16.11.2017 22:01
3-letnia dziewczynka przeżyła katastrofę lotniczą w Rosji. Poza nią wszyscy zginęli
fot. Twitter

Sześć osób zginęło w środę 15 listopada w katastrofie samolotu pasażerskiego L-410 Turbolet nieopodal Chabarowska w południowo-wschodniej Rosji. Przeżyła tylko trzyletnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala – informuje rosyjska agencja TASS.

Dwusilnikowy samolot krótkiego zasięgu miał planowo wylądować na lotnisku w regionie Chabarowska. Z nieznanych dotąd przyczyn maszyna spadła na ziemię. – Według aktualnych informacji, w katastrofie zginęło sześć osób, w tym dwóch członków załogi, a trzyletnia dziewczynka została uratowana – czytamy w komunikacie rosyjskiego Departamentu ds. Nagłych Wypadków.

Katastrofa w dalekiej Rosji

Ratownicy jadąc na miejsce wypadku, nie spodziewali się, że ktoś wyjdzie cało z tej katastrofy. – Dziecko zostało zabrane helikopterem do pobliskiego szpitala – komentował rzecznik departamentu.

Zagłosuj

Boisz się latać?

Liczba głosów:

Dziecko przeżyło

O katastrofie zrobiło się głośno w całym kraju. – Dziewczynka jest w stabilnym stanie i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 3-latka się obecnie na oddziale szpitala w miejscowości Nelkan – mówiła Swietłana Litwinowa w rozmowie z lokalnymi mediami. Katastrofa miała miejsce w środę 15 listopada około godz. 13:30 lokalnego czasu.

Usterka techniczna

Samolot LLet-410 Turbolet to produkowana w Czechach maszyna, mogąca zabrać na pokład 19 pasażerów. W trakcie feralnego lotu leciało 2 członków załogi i 5 pasażerów. Wstępne ustalenia mówią o usterce technicznej.

RadioZET.pl/ruaviation.com/strz