Zamknij

30-latek przez godzinę uciekał przed policją. Wyrok? 160 lat więzienia

Redakcja
26.09.2017 11:22
30-latek przez godzinę uciekał przed policją. Wyrok? 160 lat więzienia
fot. Youtube

Amerykanin Ryan Stone przez prawie godzinę uciekał przed policją, w międzyczasie dwukrotnie kradnąc samochody. W jednym z aut, które skradł, był 4-letni chłopiec. Z racji tego, że w USA kary się sumują, 30-latek został skazany na 160 lat więzienia. Przedterminowe zwolnienie możliwe będzie dopiero po 2085 roku.

Zagłosuj

Podoba ci się amerykański kodeks karny?

Liczba głosów:

Amerykański przestępca nie był świadomy tego, że jego wyczyn jest podglądany przez miliony widzów przed telewizorami. Helikopter z kamerą przez cały pościg przez aż pięć stanów nie spuszczał go z oczu. Gdy Stone po kilkunastu dniach w areszcie dowiedział się o tym, bardzo go to ucieszyło.

Pościg na żywo w telewizji

Nieco inny nastrój miał złodziej samochodów z Kolorado, gdy sąd odczytał mu wyrok. 30-latek został oskarżony o 11 przestępstw, w tym atak na policjanta, który próbował go powstrzymać, dwukrotną kradzież auta czy porwanie dziecka, które zostało w jednym z aut. Wyrok za popełnione przez Stone’a przestępstwa jest spektakularny - 160 lat za kratkami.

11 zarzutów

30-letni bandyta płakał przed sądem, gdy usłyszał, że resztę życia spędzi w więziennej celi. Jeśli udałoby mu się wyjść na wolność, to byłby najstarszym człowiekiem świata, w wieku 190 lat.

Do końca życia w celi

Decyzją sądu, przedterminowe zwolnienie Stone’a możliwe będzie dopiero po 2085 roku, czyli za 68 lat. Stone będzie wtedy w wieku 98 lat. Jeśli jednym z zadań kar kodeksu karnego jest odstraszenie kolejnych przestępców przez łamaniem prawa, to trzeba przyznać, że w USA chyba spełnia to swoją funkcję.

Materiał o sprawie w lokalnej telewizji:

RadioZET.pl/Reuters/strz