Zamknij

32-latka zabita podczas spaceru z ojcem. Trump: wyrok sądu to parodia

Redakcja
01.12.2017 21:53
32-latka zabita podczas spaceru z ojcem. Trump: wyrok sądu to parodia
fot. Twitter

Finał głośnego procesu w USA. Nielegalny imigrant i kryminalista Jose Ines Garcia Zarate został uznany przez ławę przysięgłych w San Francisco za niewinnego śmierci Kate Steinle na molo w San Francisco w 2015 r. Kobieta zginęła podczas spaceru z ojcem i przyjacielem rodziny na molo.

Zagłosuj

Uważasz, że Trump jest dobrym prezydentem USA?

Liczba głosów:

32-letnia Amerykanka została postrzelona, kiedy wraz ze swoim ojcem i przyjacielem rodziny spacerowała po molo w San Francisco w lipcu 2015 r. Obrońcy skazanego utrzymywali, że ich klient znalazł na molo skradzioną kilka dni wcześniej broń, która miała "po prostu wypalić". Kula odbiła się rykoszetem od betonowego chodnika, a następnie śmiertelnie postrzeliła kobietę.

Zarate niewinny

Garcia Zarate został uznany za niewinnego morderstwa pierwszego i drugiego stopnia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci Kate Steinle i napaści z użyciem półautomatycznej broni palnej. Mężczyzna odpowie tylko za nielegalne posiadanie broni. Obrady trwały sześć dni. Zdania amerykańskiego społeczeństwa na temat wyroku są podzielone.

Trump: to parodia!

Wyrok uniewinniający został skomentowany na Twitterze przez Donalda Trumpa. – Zabójca Kate Steinle wielokrotnie powracał do USA dzięki słabo chronionym przez Obamę granicom, zawsze popełniał przestępstwa i był agresywny, te informacje nie zostały jednak wykorzystane w sądzie. Jego uwolnienie to całkowita parodia sprawiedliwości. Wybudujmy mur – pisał prezydent USA.

Zdjęcia zmarłej, jej bliskich i uniewinnionego Garcia Zarate:

RadioZET.pl/Telegraph/PAP/strz