Zamknij

32-letni Polak holował dostawczy samochód na małej przyczepce. Nie miał nawet prawa jazdy

Redakcja
16.02.2018 20:41
32-letni Polak holował dostawczy samochód na małej przyczepce. Nie miał nawet prawa jazdy
fot. Policja

Niecodzienne zjawisko na czeskich drogach. Tamtejsze służby drogowe zatrzymały 32-latka, który na małej, lekkiej przyczepce holował autem osobowym samochód dostawczy. Kierowcą okazał się obywatel Polski.

Zagłosuj

Jechałeś/-aś kiedyś samochodem z przyczepą?

Liczba głosów:

32-latek stworzył niemałe zagrożenie na drodze, bowiem system hamulcowy samochodu osobowego nie działa sprawnie przy tak dużym obciążeniu, jakim była przyczepka z autem dostawczym. Przyczepka nie była ponadto przystosowana do przewożenia ciężkich ładunków, a kierowca miał oklejone szyby.

Zagrożenie na autostradzie

Na domiar złego, Polak nie miał przy sobie nawet prawa jazdy. Na kontroli pokazał policjantowi jedynie zdjęcie dokumentu w swoim telefonie. O kuriozalnej sytuacji w pobliżu zjazdu z autostrady D1 w Ostrawie poinformował czeski portal iDNES.cz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Mogło dojść do tragedii

Eksperci twierdzą, że tak duże obciążenie mogło spowodować oderwanie się przyczepy i samochód dostawczy mógłby upaść prosto na drogę. Zagrożenie było tym większe, że nieodpowiedzialny kierowca jechał po gęsto uczęszczanej autostradzie.

Skończyło się na karze w wysokości 50 tys. czeskich koron (ok. 8 tys. zł), która zostanie zabezpieczona na poczet grzywny.

RadioZET.pl/Interia.pl/iDNES.cz/strz