Zamknij

Prowadził ciężarówkę z 39 ciałami. 25-latek usłyszał kilkadziesiąt zarzutów

26.10.2019 20:25
Prowadził ciężarówkę z 39 ciałami. 25-latek usłyszał kilkadziesiąt zarzutów
fot. Facebook

Maurice Robinson, kierowca ciężarówki, w której w nocy z wtorku na środę odkryto 39 ciał, został oskarżony m.in. o zabójstwo, handel ludźmi i pranie pieniędzy. 25-latek w poniedziałek stanie przed sądem.

W związku z odkryciem 39 ciał w naczepie ciężarówki w Essex w Anglii, 25-letniemu Maurice'owi Robinsonowi postawiono m.in. 39 zarzutów nieumyślnego spowodowania zabójstwa i zarzut handlu ludźmi.

Maurice Robinson

Maurice Robinson, 25-latek oskarżony w sprawie odkrycia 39 ciał w ciężarówce w Anglii.

‧ fot. Facebook

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Dramatyczny sms jednej z ofiar z ciężarówki. "Mamo, kocham cię, przepraszam"

Jak poinformowała w sobotę brytyjska policja, pochodzący z Irlandii Północnej oskarżony usłyszał też zarzuty prania pieniędzy i udziału w zmowie w celu ułatwiania nielegalnej imigracji. Przed sądem 25-latek ma stanąć w poniedziałek.

39 ciał w ciężarówce. Kim są pozostali zatrzymani?

Pozostałe trzy osoby zatrzymane w tej sprawie przez brytyjską policję, nadal pozostają w areszcie: są to 38-letni kobieta i mężczyzna z Warrington w hrabstwie Cheshire oraz 48-letni mężczyzna z Irlandii Północnej. Wszyscy są podejrzani o przemyt ludzi i zabójstwo.

Piątą osobę, również pochodzącą z Irlandii Północnej i poszukiwaną w tej sprawie przez Brytyjczyków, zatrzymała w sobotę w Dublinie policja irlandzka.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP