Zamknij

4-latek i 6-latek nie żyją. "Słyszałam, jak wołają »mamusiu«"

29.11.2022 13:49

Tragedia na jeziorze Palatine w stanie Illinois. Pod dziećmi załamał się lód. 4- i 6-latek nie żyją.

dziecko na lodzie
fot. Shutterstock.com (zdj. ilustracyjne)

Wypadek wydarzył się w środę. Rodzina z dwojgiem dzieci odwiedzała babcię w kompleksie apartamentów w Palatine w stanie Illinois. Obok budynków znajduje się staw. Około godz. 15.00 bracia zapytali mamę, czy mogą wyjść na dwór i się pobawić. W pewnym momencie 4- i 6-latek weszli na zamarznięte jezioro.

Nagle rodzina usłyszała ich wołanie o pomoc. Okazało się, że pod dziećmi załamał się lód. Starszy brat próbował pomóc młodszemu. Wkrótce obaj zaczęli tonąć. Ivy, ich matka, zadzwoniła pod numer 911. Pierwsi ratownicy pojawili się na miejscu około pół godziny później. O 15.30 straż pożarna wyciągnęła dzieci z wody.

Lód załamał się pod braćmi. 4- i 6-latek nie żyją

„Obaj zostali przetransportowani do szpitala Northwest Community Hospital w Arlington Heights” – poinformowały służby. Niestety, nie udało się ich uratować. 4-letni Roisah zmarł w środę, a jego starszy brat Romalice Jr w czwartek. Przyczyna ich śmierci nie została jeszcze ujawniona.

Matka braci powiedziała, że zmaga się z ogromnym poczuciem winy. - Zdjęłam buty. Weszłam na lód i próbowałam uratować moich chłopców – płakała. - Lód pękł i wpadłam do wody. Było tak głęboko i tak zimno, próbowano mnie wyciągnąć. Nie widziałam już moich chłopców - relacjonowała zrozpaczona w rozmowie z NBC Chicago.

- Byli na zewnątrz tylko przez krótki czas. Weszli na staw i lód pękł. Słyszałam, jak wołają „mamusiu” - powiedziała. - Czułam, jakbym czekała całą wieczność, aż wydobędą ich z wody - opowiadała. Ivy oszacowała, że jej synowie byli zanurzeni w wodzie przez około 15-20 minut.

Braci określiła jako nierozłącznych. - Nigdy nie spodziewałam się, że nie będę mogła już przytulić i pocałować mojego 6-latka i 4-latka. Muszę to zrobić teraz po raz ostatni i to bardzo boli - dodała.

RadioZET.pl/metro.co.uk/nbcchicago.com/abc7.chicago.com