,

5-latek zastrzelił brata. Chłopczyk miał zaledwie 16 miesięcy

31.03.2023 06:48

5-letni chłopiec ze stanu Indiana w USA zabił swojego 16-miesięcznego brata z broni palnej. Obecnie nie wiadomo, jak chłopiec zdobył broń i to był jej właścicielem. Wyjaśni to policyjne dochodzenie.

5-latek zastrzelił brata
fot. AFP/EAST NEWS/BRENDAN SMIALOWSKI (zdj. ilustracyjne)

Tragiczne sceny rozegrały się we wtorek w domu w miejscowości Lafayette w amerykańskim stanie Indiana. Detektywi ustalili, że 5-letni chłopiec, w niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach, był w stanie uzyskać dostęp do broni palnej. Dziecko postrzeliło swojego 16-miesięcznego brata, którego nie udało się uratować. 

W środę biuro koronera hrabstwa Tippecanoe przeprowadziło autopsję. Ofiara została zidentyfikowana jako Isiah Johnson. Potwierdzono też, że dziecko zginęło od rany postrzałowej. Z ustaleń lokalnych dziennikarzy wynika, że gdy doszło do tragedii w domu, poza dwojgiem dzieci, była jedna osoba dorosła. To ona powiadomiła policję o całym zdarzeniu. 

5-latek zabił rocznego brata. Policja bada sprawę

Obecnie nie jest jasne, w jakich okolicznościach 5-letni chłopiec uzyskał dostęp do broni i kto jest jej właścicielem. Wyjaśni to policyjne dochodzenie. Śledczy sprawdzą też, czy w tej sprawie konieczne będzie wniesienie jakichkolwiek zarzutów. Na ten moment nikt nie został aresztowany. 

Organizacja Everytown for Gun Safety opublikowała dane, zgodnie z którymi w 2023 roku doszło w Stanach Zjednoczonych do 60 przypadków nieumyślnych postrzeleń przez dzieci. Zginęło w nich 29 osób, a 39 zostało rannych. Z kolei w 2022 roku w USA doszło do co najmniej 353 przypadków użycia broni przez dzieci. Zginęły w nich 153 osoby, a 212 zostało rannych.

RadioZET.pl/CBS News/PAP

Logo radiozet Dzieje się