Zamknij

5-latek zastrzelony przez 13-letniego kolegę. Nastolatek próbował nagrać film

Aleksander Klekocki
29.11.2021 16:37

5-letni chłopiec został zastrzelony w Święto Dziękczynienia – donosi USA Today, powołując się na komunikat policji. Według śledczych był to nieszczęśliwy wypadek. Chłopca śmiertelnie postrzelił 13-letni kolega w trakcie nagrywania filmu do mediów społecznościowych.

5-latek śmiertelnie postrzelony w USA
fot. Ramil Sitdikov/SPUTNIK Russia/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Brooklyn Park, położonym na północ od Minneapolis w stanie Minnesota. Po godz. 22 policja otrzymała zgłoszenie o postrzeleniu 5-latka.

Funkcjonariusze z departamentu policji w Brooklyn Park próbowali udzielić pierwszej pomocy dziecku. Niestety nie udało się go uratować. 5-latek zmarł na miejscu.

USA. 5-latek zastrzelony przez 13-latka w Booklyn Park

Śledczy wstępnie ustalili, że grupa 4-5 nieletnich znalazła w domu pistolet. Broń trzymał 13-letni chłopiec, który wraz z resztą dzieci próbował nagrać film do mediów społecznościowych. Według policji 13-latek przypadkowo zastrzelił 5-letniego chłopca.

Zastępca szefa policji Brooklyn Park, Mark Bruley, powiedział w rozmowie z CBS Minnesota, że incydent zdarzył się w garażu, a dorośli byli obecni w domu. Śledczy nie wiedzą jeszcze, czy ktoś pilnował dzieci i jak zdobyły broń. Policja uważa, że postrzelenie 5-latka było nieszczęśliwym wypadkiem.

– To bardzo niefortunny wypadek, który wymaga szczegółowego dochodzenia. Trwa śledztwo w tej sprawie – powiedział Bruley, cytowany przez USA Today. Policjant podkreślił, że obowiązkiem dorosłych jest umieszczenie broni w takim miejscu, do którego dzieci nie mają dostępu.

Policja poinformowała, że 13-latek został aresztowany. Został umieszczony w ośrodku dla nieletnich. Chłopiec prawdopodobnie odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci. Policja przekazała, że konsekwencje może ponieść też właściciel broni.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/USA Today/NY Post