Zamknij

500 migrantów przedostało się na terytorium Hiszpanii [FOTO]

Redakcja
17.02.2017 10:45
Ceuta migranci
fot. screen/twitter

Ponad 800 migrantów usiłowało w piątek sforsować ogrodzenie na granicy marokańsko-hiszpańskiej, aby przedostać się do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej. Około 500 osobom udało się wedrzeć na terytorium Hiszpanii - podały tamtejsze media.

Niektórzy migranci podczas przechodzenia przez wysoki na ponad sześć metrów parkan odnieśli rany. Do zdarzenia doszło w piątek nad ranem. Kilkaset osób czeka teraz przed tymczasowym ośrodkiem dla migrantów, w którym już przebywa 620 ludzi, choć przewidziano tam miejsce tylko dla 512.

Grupy afrykańskich uchodźców dokonały szturmu na granicę w czterech różnych miejscach ogrodzenia. Siłom marokańskim udało się powstrzymać jedynie część migrantów.

- Guardia Civil w Ceucie szacuje, że prawdopodobnie około 500 migrantom udało się przedostać - poinformowały na Twitterze lokalne służby ratownicze. Sama policja potwierdziła jedynie, że chodzi o "setki osób".

Do podobnej próby doszło ostatnio 1 stycznia, jednak wówczas spośród ok. 1,1 tys. migrantów na terytorium Hiszpanii przedostały się jedynie dwie osoby.

Według opublikowanych w środę danych agencji UE ds. granic Frontex, w 2016 roku do Ceuty i Melilli, hiszpańskich enklaw w Afryce Północnej, przedostała się rekordowo niska liczba 1000 migrantów.

RadioZET.pl/PAP/DG