Zamknij

6-latka miała atak. Policjant potraktował ją jak bandytę

26.02.2020 19:50
Policjant aresztowal 6-latkę
fot. Metro.co.uk

Skandaliczne zdarzenie miało miejsce w szkole podstawowej w Orlando w USA. 6-letnia Kaia Rolle miała atak złości, spowodowany prawdopodobnie bezdechem sennym. Nauczyciele zamiast udzielić dziecku pomocy, wezwali na miejsce policję. Funkcjonariusz związał dziewczynce ręce i wsadził ją do radiowozu. Na komisariacie z kolei pobrano od niej odciski palców i zrobiono specjalne zdjęcia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kaia Rolle doznała ataku podczas lekcji w szkole podstawowej. Dziewczynka krzyczała, szarpała i kopała nauczycieli. Trudno jednak zrozumieć, dlaczego wychowawcy nie powiadomili o trudnej sytuacji lekarzy tylko zdecydowali się wezwać do 6-latki policję.

Zobacz także

Zachowanie funkcjonariuszy zdecydowanie nie miało nic wspólnego z profesjonalizmem. Jeden z policjantów najpierw związał Kaię opaską zaciskową, a następnie wsadził ją do radiowozu i przewiózł na komisariat. 6-latka była wyraźnie przerażona.

Zobacz także

- Proszę pomóżcie mi. Nie chcę iść do radiowozu - woła na nagraniu dziewczynka.

- To konieczne - odpowiada policjant.

- Proszę, dajcie mi drugą szansę - prosi Kaia.

Policjant, który zatrzymał 6-latkę, przekonywał nauczycieli, że to nie pierwsza taka sytuacja w jego karierze, i że areszt dla nieletnich "nie jest taki zły".

Zobacz także

Na komisariacie dziecko zostało potraktowane jak zwykły przestępca. Najpierw pobrano od dziewczynki odciski palców, a następnie wykonane jej specjalne, kryminalne fotografie. Zarzucono jej naruszenie nietykalności osobistej, które zakwalifikowano jako wykroczenie.

Sprawa miała miejsce we wrześniu 2019 roku, ale jej kulisy dopiero teraz ujrzały światło dzienne. Po tym, jak zdarzenie opisały lokalne media, policjant został zwolniony. Nie ma wątpliwości, że złamał przepisy - dziecko poniżej 12. roku życia może zostać zatrzymane, tylko w obecności lub za zgodą swojego prawnego opiekuna.

Zobacz także

RadioZET.pl/ metro.co.uk/ The Guardian/ Fox8.com