Zamknij

60 europosłów namawia do bojkotu mundialu. Wśród nich wielu Polaków

Redakcja
20.04.2018 13:36
Europarlament i Mundial
fot. Archiwum RadioZET.pl

Eurodeputowani namawiają do bojkotu mundialu. Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw unijnych z apelem o bojkot największej piłkarskiej imprezy na świecie, która w tym roku rozgrywana będzie w Rosji.

Wśród wzywających do bojkotu tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji jedna trzecia to Polacy. — Atak w Salisbury był ostatnim przykładem kpin, jakie Władimir Putin urządza sobie z naszych europejskich wartości — czytamy w uzasadnieniu.

Namawiają do bojkotu mundialu

Europosłowie przypomnieli o ostatnich działaniach Rosji, które ich zdaniem dyskwalifikują ten kraj jako gospodarza takiej imprezy. Wspomnieli m.in. o zrzucaniu bomb na szkoły, szpitale i obszary cywilne w Syrii, brutalnej inwazji na Ukrainie, cyberatakach, kampaniach dezinformacyjnych, wtrącaniu się Rosji do wyborów, próbach zdestabilizowania zachodnich społeczeństw, a także osłabianiu i dzieleniu UE.

Zagłosuj

Uważasz, że powinno się zbojkotować Mundial w Rosji?

Liczba głosów:

Napięcia na linii Moskwa-Europa

Pogarszanie się stosunków na linii Moskwa-Europa rozpoczęło się od ataku na byłego agenta Siergieja Skripala i jego córkę Julię. 4 marca zostali zaatakowani w angielskim Salisbury. Londyn oskarżył Rosjan o atak. Spowodowało to wydalenie rosyjskich dyplomatów z europejskich państw, w tym z Polski.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz