Zamknij

63-letnia emerytka z rekordową wygraną w loterii. Mało brakowało, a nie odebrałaby nagrody

Redakcja
18.11.2017 20:39
63-letnia emerytka z rekordową wygraną w loterii. Mało brakowało, a nie odebrałaby nagrody
fot. Pixabay (zdj. ilustracyjne)

63-letnia emerytka zdobyła rekordowo wysoką wygraną w całej historii loterii w Rosji. Natalia Własowa z Woroneża wygrała równowartość  ponad 30 mln złotych. Szczęśliwa kobieta zapowiedziała, że część wygranej przeznaczy na cele charytatywne.

Zagłosuj

Grasz regularnie w Lotto?

Liczba głosów:

Mało brakowało a emerytka nigdy nie dowiedziałaby się, że udało jej się wygrać w loterii. W nagraniu opublikowanym na stronie loterii „Stoloto” 63-letnia Natalia Własowa tłumaczyła, że początkowo o sprawdzenie kuponu poprosiła wnuczkę, ta jednak pomyliła się i przekazała babci, że nic nie wygrała.

Rekord w rosyjskiej loterii

Dopiero po tygodniu, gdy media opublikowały informację, że po wygraną jeszcze nikt się nie zgłosił, a szczęśliwy kupon skreślono w regionie Woroneża, emerytka sprawdziła kupon, aby się upewnić co do swoich numerów i to okazało się strzałem w dziesiątkę. – I wtedy zdarzyło się coś niewiarygodnego – mówi 63-latka.

Szczęśliwa emerytka

Rekordowa wygrana w Rosji robi wrażenie tym bardziej, biorąc pod uwagę średnią wysokość emerytury w tym kraju, która wynosi ok. 13,7 tys. rubli, czyli niecałe 840 złotych (dane według rządowej "Rossijskiej Gaziety").

Tymczasem w EuroJackpot:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz