,

7-letnie dziecko celowo podpaliło dom. Rodzice spali w środku

Bartłomiej Chudy
26.05.2023 17:38

Celowe podpalenie – taki zarzut usłyszało 7-letnie dziecko, które podpaliło dom w hrabstwie Jackson w Wirginii Zachodniej (USA), gdy jego rodzice spali. Młody podpalacz został aresztowany - pozwala na to prawo stanowe.

7-letnie dziecko celowo podpaliło dom. Rodzice spali w środku
fot. screen: Jackson County WV Sheriff's Department/Facebook

Siedmioletnie dziecko podpaliło dom, w którym spali jego rodzice. O koszmarze z hrabstwa Jackson w Wirginii Zachodniej poinformowało biuro lokalnego szeryfa. Szeroko o temacie rozpisują się amerykańskie media.

Świat obiega zdjęcie płonącego domu. Pożar miał zostać celowo wzniecony przez zaledwie 7-letnie dziecko w środę. Jeszcze w dzień pożaru, wieczorem, służby zatrzymały i aresztowały sprawcę tego koszmaru.

USA. 7-letnie dziecko celowo podpaliło dom. Rodzice spali w środku

"Dom rodzinny został celowo podpalony, gdy rodzice spali w środku. Drobne rany oparzeniowe wystąpiły u dwóch osób, ale wszyscy wyszli z domu żywi" – przekazał szeryf hrabstwa Jackson. Mały podpalacz usłyszał zarzut podpalenia pierwszego stopnia, został też aresztowany.

Ze względu na delikatny charakter sprawy biuro szeryfa nie udostępniło żadnych dodatkowych informacji na temat zdarzenia. CBS News podało, że prawo stanowe w Wirginii Zachodniej umożliwia postawienie tak małym dzieciom zarzutów przy tego rodzaju przestępstwach.

Już następnego dnia, w czwartek, szeryf poinformował, że służby aresztowały ojczyma małego podpalacza. 38-letni Aaron Hufford został aresztowany za znęcanie się nad 7-latkiem. "Trwa dokładne śledztwo" – czytamy w komunikacie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Cbsnews.com/Jackson County WV Sheriff's Department - Facebook

Logo radiozet Dzieje się