Zamknij

Przerażające doniesienia z Indii. Kilkadziesiąt osób zginęło w burzy piaskowej

Redakcja
03.05.2018 10:59
Przerażające doniesienia z Indii. Kilkadziesiąt osób zginęło w burzy piaskowej
fot. YT

Co najmniej 77 osób poniosło śmierć, a 143 odniosły obrażenia podczas burz piaskowych na północy Indii - podały lokalne służby ds. zarządzania katastrofami. Najbardziej poszkodowane są stany Uttar Pradeś i Radźasthan, gdzie odnotowano odpowiednio 46 i 31 zgonów.

Większość ofiar zginęła pod zawalonymi drzewami, które silny wiatr wyrywał z korzeniami - podaje agencja AFP. Wiele osób spało, gdy ich domy zawaliły się po uderzeniu piorunów - informuje portal BBC News.

Najbardziej dotknięty został rejon miasta Agra na zachodzie Uttar Pradeś, gdzie mieści się słynne mauzoleum Tadż Mahal. Według najnowszych danych zginęło tam 36 osób.

W regionie turystycznym, jakim jest Radźasthan, "większość 31 zabitych i 102 rannych pochodziła z trzech dystryktów Alwar, Dholpur i Bharatpur" - powiedział Hemat Gera z wydziału ds. zarządzania katastrofami i pomocy humanitarnej w tym stanie.

W wyniku burz piaskowych, którym towarzyszył silny wiatr, zniszczone zostały domy, zginęło bydło; odnotowano także przerwy w dostawie prądu.

Jak pisze AFP, późnym popołudniem w środę biała zasłona pyłu otoczyła New Delhi, zacierając widoczność; następnie doszło do gwałtownej burzy. W stolicy Indii nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach.

Zobacz też:

 BMW wpadło do rzeki. Dwaj 25-latkowie nie zdołali się wydostać

 Dramat na rzece w Chinach. Utonęło 17 osób [WIDEO]

RadioZET.pl/pap/maal