Zamknij

81-latek walczył z pszczołą w aucie. Jego samochód rozbił się na drzewie

02.10.2022 14:29

Samochód osobowy uderzył w drzewo na Złotoryja-Jelenia Góra. Kierujący autem 81-latek nie odniósł obrażeń ciała i nie była potrzebna pomoc medyczna. Jak się okazało, zawiniła pszczoła. Kierujący, próbując wypędzić owada z wnętrza auta, stracił panowanie nad samochodem.

pszczyła winna wypadkowi
fot. Radio ZET

81-letni mężczyzna, jadąc od strony Złotoryi, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i czołowo uderzył w drzewo, następnie odbił się od niego, lądując na drugim pasie i poboczu.

Mężczyzna podróżował sam i o własnych siłach wyszedł z auta. Nie odniósł obrażeń ciała i nie potrzebował pomocy medycznej.

Samochód rozbił się na drzewie. Zawiniła pszczoła

Jak się okazało, do tego zdarzenia przyczyniła się pszczoła, która wleciała do wnętrza auta. Kierowca w trakcie jazdy próbował ją przepłoszyć. Niestety, kiedy jego uwaga był skupiona na pszczole, całkowicie stracił panowanie nad tym co się dzieje na drodze.

"Mając na uwadze to zdarzenie apelujemy do kierowców o ostrożność i czujność na drodze" - podaje Policja. "Pamiętajmy, aby stale obserwować drogę i jej otoczenie. Jeśli chcemy, tak jak 81-latek przepłoszyć owada, zalecamy wcześniejsze zatrzymanie pojazdu na poboczu" - czytamy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Policja Dolny Śląsk