Zamknij

9-latka zmarła po zjedzeniu lodów

Redakcja
20.02.2019 16:10
9-latka zmarła po zjedzeniu lodów
fot. Zivica Kerkez/shutterstock

Dziewięcioletnia dziewczynka z Wielkiej Brytanii spędzała wakacje z rodziną na Costa del Sol. Dziecko zjadło porcję lodów w hotelu i zmarło.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagraniczne media poinformowały, że dziewczynka prawdopodobnie była uczulona na mleko i orzechy. Dziecko miało doznać wstrząsu anafilaktycznego w wyniku reakcji alergicznej na pokarm, który spożyło.

Dziewczynka miała być uczulona

Hiszpańska gazeta "Sur" również podała, że dziewczynka najprawdopodobniej była uczulona produkty mleczne i orzechy.

Zobacz także

Tragedia wydarzyła się w piątek. Dziewięciolatka zmarła dwa dni później, w poniedziałek popołudni,u w Szpitalu Dziecięcym w Maladze. Na początku, dziecko trafiło do Costa del Sol Hospital, znajdującego się obok miejscowości Marbella. Później, w stanie krytycznym, została przetransportowana do placówki w Maladze, gdzie jej kondycja jeszcze bardziej się pogorszyła – donosi "Sur". Sprawę opisał również brytyjski dziennik Daily Mirror.

Śmierć po posiłku w restauracji

We wtorek rano, w Instytucie Medycyny Sądowej w Maladze wykonano sekcję zwłok dziecka. Wyniki zostały przekazane śledczemu, który prowadzi postępowanie. Nie zostały podane do wiadomości publicznej. Jak podaje Daily Mirror, Instytut Toksykologii w Sewilii przeprowadzi dalsze testy celem ustalenia, czy śmierć dziewczynki jest bezpośrednio związana z reakcją na jedzenie, jakie spożyła.

Zobacz także

Sprawa została nagłośniona w związku z innym tragicznym zdarzeniem, które z kolei miało miejsce na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, w Walencji. Śledczy potwierdzili, że badają okoliczności śmierci kobiety, która zjadła posiłek w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin.

Zobacz także

46-latka zamówiła leśne grzyby z ryżem. Po spożyciu dania zmarła. Właściciel restauracji ogłosił zamknięcie lokalu do momentu, aż sprawa zostanie ostatecznie wyjaśniona przez służby.

RadioZET/Daily Mirror/JZ