Zamknij

9-letnie dziecko usłyszało zarzuty. Jest oskarżone o zabójstwo pięciu osób

09.10.2019 14:30
9-letnie dziecko usłyszało zarzuty. Jest oskarżone o zabójstwo pięciu osób
fot. Silent O/Shutterstock

Sprawa dotyczy wydarzeń z początku kwietnia bieżącego roku. Na jednym z pól kempingowych w Goodfield (około 240 kilometrów na południowy-wschód od Chicago) w stanie Illinois wybuchł pożar, w którym zginęły dwie osoby dorosłe – 34-letni mężczyzna, 69-letnia kobieta i trójka małoletnich dzieci. Okazało się, że podpalenie miało być celowe.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura zarzuciła 9-letniemu dziecku celowe wzniecenie ognia i morderstwo pięciu osób. Proces będzie toczyć się w sądzie dla nieletnich. Jak podają zagraniczne media, prokurator hrabstwa Woodford Greg Miner nie ujawnia żadnych szczegółów dotyczących sprawy. Nieznana jest tożsamość oskarżonego dziecka, nie wiadomo, jakiej jest płci i czy z którąś z ofiar łączyła je jakakolwiek relacja. Nie wiadomo także, jaki był powód podpalenia.

Sąd orzeknie o winie dziecka

Jak komentował w rozmowie z dziennikarzami Miner, oskarżenie 9-letniego dziecka o tak poważny czyn „to była ciężka decyzja”.

Zobacz także

Wobec bardzo młodej osoby wysnuliśmy oskarżenia o popełnienie jednego z najcięższych przestępstw. Myślę jednak, że należało to zrobić, by domknąć sprawę

– mówił. Jak informują lokalne media, bazując na stwierdzeniu koronera uczestniczącego w śledztwie, wzniecenie pożaru było celowe.

Zobacz także

Zarzuty są zupełnie nie na miejscu, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę wszystko to, co do tej pory wiemy o rozwoju dziecięcego mózgu – powiedziała agencji Associated Press. Inni eksperci wskazują, że dziecko mogło nie zdawać sobie sprawy z możliwych konsekwencji swojego czynu

– mówiła mediom z kolei dziecięca adwokat, Betsy Clark.

Zobacz także

O winie dziecka orzeknie sąd, a nie ława przysięgłych. Jeżeli uzna, że dopuściło się czynu, będzie mógł wydać wyrok w zawieszeniu do momentu, gdy osiągnie ono pełnoletność.

 

RadioZET.pl/Polsat News/usatoday.com/week.com./pantagraph.com