Zamknij

Adolf Hitler przeżył wojnę? FBI odtajniło dokumenty śledztwa

Redakcja
25.04.2019 09:26
Adolf Hitler
fot. AKG Images

Adolf Hitler przeżył wojnę i uciekł z III Rzeszy do Argentyny? FBI opublikowało dokumenty, z których wynika, że amerykańscy śledczy prowadzili dochodzenie w sprawie śmierci dyktatora. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

30 kwietnia 1945, podczas oblężenia Berlina, Adolf Hitler wraz z poślubioną dzień wcześniej Evą Braun popełnił samobójstwo. Powszechnie przyjmuje się, że uczynił to strzelając z pistoletu w skroń i jednocześnie rozgryzając fiolkę z cyjankiem. Zwłoki dyktatora i jego małżonki miały zostać spalone przez esesmanów. 

Mimo upływu wielu lat, powstało wiele hipotez mówiących, że w rzeczywistości Hitler uciekł z oblężonego Berlina i wyjechał do Argentyny. Hipoteza ta była badana przez agentów FBI. Z opublikowanych akt wynika, że Hitler przy pomocy sześciu argentyńskich urzędników mógł uciec do Argentyny na pokładzie niemieckiego okrętu podwodnego. Dyktatorowi towarzyszyło 50 nazistowskich urzędników i ich rodziny. Adolf Hitler miał zamieszkać na ranczo w południowych Andach.  

Zobacz także

Śledztwo zostało zakończone z powodu braku dowodów. Agentów nie przekonały zeznania świadków, którzy rzekomo widzieli w argentyńskim hotelu kobietę podobną do Ewy Braun. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl