Zamknij

Wybuch samochodu pułapki. Nie żyje 20 osób, rośnie liczba ofiar [FOTO]

Redakcja
16.06.2018 16:28
Wybuch samochodu pułapki. Nie żyje 20 osób, rośnie liczba ofiar [FOTO]
fot. Twitter screen

Do co najmniej 20 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych eksplozji, do której doszło w sobotę na spotkaniu talibów i przedstawicieli sił bezpieczeństwa na wschodzie Afganistanu - poinformowały władze. Obecnie uważa się, że wybuchł samochód-pułapka - dodano.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wybuchu doszło w sobotę podczas spotkania talibów i przedstawicieli afgańskich sił bezpieczeństwa w prowincji Nangarhar na wschodzie kraju z okazji kończącego ramadan święta Eid al-Fitr - poinformowały lokalne władze.

Wybuch samochodu pułapki 

Wcześniej informowano o co najmniej 10 zabitych, w tym talibach i osobach cywilnych. Rzecznik gubernatora prowincji, Attaullah Chogjani, wyraził obawę, że eksplozja spowodowała ofiary w ludziach.

Dziesiątki nieuzbrojonych talibskich bojowników weszło w sobotę do afgańskich miast, by świętować zawieszenie broni w walce z siłami rządowymi, ogłoszone z okazji Eid al-Fitr.

Zobacz także

W poniedziałek 11 czerwca br. 12 osób zginęło, a 31 zostało rannych w zamachu samobójczym przed gmachem ministerstwa ds. rozwoju i odbudowy okręgów wiejskich w centrum stolicy Afganistanu, Kabulu. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS) - podała propagandowa agencja Amak, nie przedstawiając jednak żadnych dowodów.

RadioZET.pl/PAP/DG