Zamknij

Tragedia na planie filmowym. Żyrafa zabiła znanego reżysera

Redakcja
09.05.2018 12:41
Żyrafa
fot. Wikimedia.Commons

Znany reżyser filmowy Carlos Carvalho zmarł w wyniku obrażeń, których doznał po tym, jak został na planie filmowym zaatakowany przez żyrafę.

Do tragedii doszło na planie filmowym w Republice Południowej Afryki (konkretnie na terenie farmy Glen Afric, położonej nieopodal Johannesburga). Carvalho realizował tam swój najnowszy film — niemiecką produkcję „Premium Nanny 2”.

Podczas kręcenia jednej ze scen reżyser podszedł zbyt blisko żyrafy o imieniu Gerald. Zwierzę przerażone zamachnęło się i uderzyło mężczyznę głową, powalając go na ziemię. 47-latek natychmiast został przewieziony do szpitala w Johannesburgu, ale niestety nie udało się go uratować.

Opinie na temat incydentu są sprzeczne. Członkowie ekipy filmowej twierdzą, że Carvalho nie był świadomy zagrożenia ani takiego zachowania ze strony żyrafy. Z kolei Richard Brooker, zarządca Glen Afric, utrzymuje, że reżyser permanentnie ignorował zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się na terenie farmy (m.in. zakaz samotnego zbliżania się do zwierząt). Zapowiedział też, że Gerald nie stanowi zagrożenia dla innych i że na pewno nie zostanie uśpiony.

Carlos Carvalho był znanym w Afryce reżyserem, scenarzystą, a także operatorem. Za zdjęcia do filmu „Zapomniane królestwo” z 2013 roku otrzymał nagrodę Afrykańskiej Akademii Filmowej („afrykańskiego Oscara”).

RadioZET.pl/MP