Zamknij

Alarm przeciwlotniczy w Kijowie. Na miejscu jest Macron, Scholz i Draghi

16.06.2022 10:31

W Kijowie zabrzmiały syreny ostrzegające przed atakiem z powietrza, wkrótce po tym, jak do ukraińskiej stolicy przybyli z wizytą prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i premier włoskiego rządu Mario Draghi.

Alarm przeciwlotniczy w Kijowie. Na miejscu jest Macron, Scholz i Draghi
fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

Prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i premier Włoch Mario Draghi rozpoczęli w czwartek wizytę w Kijowie, do którego dotarli pociągiem.

Z informacji podanych przez niemiecki dziennik "Bild" na jego stronie internetowej wynika, że trzej europejscy przywódcy znajdują się w hotelu.

W czwartek z wizytą w Kijowie przebywają prezydent Emmanuel Macron, kanclerz Olaf Scholz oraz premier Włoch Mario Draghi, którzy mają spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz udać się do Irpienia, gdzie rosyjscy żołnierze popełnili zbrodnie wojenne.

"Macron chce zwycięstwa Ukrainy"

Do przywódców dołączył również prezydent Rumunii Klaus Iohannis.

Francuski prezydent, którego kraj sprawuje obecnie przewodnictwo w Radzie UE był oczekiwany na Ukrainie od dawna. Francuskie źródło dyplomatyczne cytowane przez agencję Reutera poinformowało w czwartek, że: Francja chce militarnego zwycięstwa Ukrainy nad Rosją, które przywróciłoby integralność terytorialną kraju, w tym Krymu, który został zajęty przez Rosję w 2014 r. Źródło dodało, że określenie, czym może być zwycięstwo militarne, należy do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

RadioZET.pl/PAP