Zamknij

Alarm rakietowy w Izraelu. Wśród rannych jest niemowlę [WIDEO]

Dominik Gołdyn
25.03.2019 06:49
Alarm rakietowy w Izraelu. Wśród rannych jest niemowlę [WIDEO]
fot. AP/Associated Press/East News

Alarm rakietowy w centrum Izraela. Co najmniej sześć osób zostało rannych w wyniku ostrzału ze Strefy Gazy – poinformowały światowe agencje. W rejonie ostrzału zawyły syreny alarmowe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według Reutersa w regionie Emek Hefer na północ od Tel Awiwu spadła co najmniej jedna rakieta, wystrzelona ze Strefy Gazy. Miejscowa policja otrzymała zgłoszenie o pożarze jednego z domów, który trafiony został pociskiem.

Pogotowie ratunkowe Magen David Adom poinformowało, że w wyniku ostrzału co najmniej sześć osób zostało rannych. Wśród rannych jest niemowlę. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia budynku z rozległymi uszkodzeniami. 

Alarm rakietowy ogłoszono także kilkanaście dni temu w Tel Awiwie. Wówczas nie było ofiar ani zniszczeń. Na filmach publikowanych w mediach społecznościowych było widać dwie rakiety lecące nad miastem oraz odgłosy wybuchów. Wielu mieszkańców Tel Awiwu na chwilę udało się do schronów. Alarm ogłoszono również w okolicach tej śródziemnomorskiej aglomeracji.

Zobacz także

Relacje palestyńsko-izraelskie są szczególnie napięte od zeszłego roku. Wzburzenie Palestyńczyków budziło m.in. przeniesienie przez USA swojej ambasady w Izraelu do Jerozolimy. Na granicy między Strefą Gazy i Izraelem regularnie dochodzi do protestów. Według arabskich mediów od marca ubiegłego roku armia Izraela zabiła w nich ponad 200 osób i raniła kilkanaście tysięcy.

RadioZET.pl/Reuters/PAP/DG