Zamknij

Aleksiej Nawalny zakończył głodówkę. "Życzcie mi powodzenia"

23.04.2021 14:18

Aleksiej Nawalny poinformował w piątek, że kończy protest głodowy, który prowadził w kolonii karnej od 31 marca. "Zajmie to również 24 dni i mówią, że jest nawet trudniejsze, tak więc - życzcie powodzenia" - przekazał rosyjski opozycjonista. 

Aleksiej Nawalny
fot. AP/Associated Press/East News

Aleksiej Nawalny zakończył trwający od 31 marca protest głodowy, który prowadził w kolonii karnej. Komunikat w jego imieniu został opublikowany na jego profilu na Instagramie.

Przypomnijmy, że opozycjonista protestował, domagając się kontaktu ze swoimi lekarzami, na co nie chciało zezwolić kierownictwo więzienia. W jego sprawie interweniowali m.in, medycy, rodzina, a także pisarze, artyści i nobliści. 

Tracę czucie części rąk i nóg i chcę zrozumieć, co to jest i jak to leczyć, ale biorąc pod uwagę postępy i wszystkie okoliczności, zaczynam wychodzić ze strajku głodowego. Zajmie to również 24 dni i mówią, że jest to nawet trudniejsze, tak więc - życzcie powodzenia Aleksiej Nawalny

44-latek podziękował wszystkim za wsparcie i wyraził przekonanie, że właśnie dzięki niemu został zbadany przez lekarzy spoza kolonii karnej, zrobiono mu badania i analizy medyczne i zaznajomiono go z wynikami badań. 

Nawalny od lutego przebywa w kolonii karnej (najprawdopodobniej w Pokrowie). Rosyjski opozycjonista jest przez tamtejsze władze i śledczych oskarżany o malwersacje finansowe. 

RadioZET.pl/PAP/Instagram