Zamknij

Pogrzeb Alfiego Evansa. Prośba i podziękowania od rodziców chłopca

Redakcja
10.05.2018 22:55
Alfie Evans
fot. East News

Pogrzeb Alfiego Evansa odbędzie się 14 maja w Liverpoolu – podaje BBC. Rodzina dwulatka, którego los wstrząsnął ludźmi na całym świecie, zadecydowała, że w ceremonii nie wezmą udziału media i osoby postronne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podają brytyjskie media, rodzice Alfiego poprosili o poszanowanie ich prywatności podczas pogrzebu.

„Mama i tata Alfiego, Tom i Kate, nadal dziękują społeczeństwu za okazane wsparcie, ale zwrócili się do nas, aby poprosić wszystkie osoby o poszanowanie ich prywatności podczas pogrzebu” — napisano w oświadczeniu policji z hrabstwa Merseyside.

Alfie Evans nie żyje 

Alfie Evans zmarł w nocy z 27 na 28 kwietnia w szpitalu w Liverpoolu. Dwulatek cierpiał na niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. Alfie przebywał w szpitalu w Liverpoolu od grudnia 2016 r. W ocenie brytyjskich lekarzy jego choroba doprowadziła do nieodwracalnych i „katastrofalnych” zmian w mózgu, wykluczających nie tylko powrót do zdrowia, ale jakiekolwiek znaczące przedłużenie życia.

Zobacz także

Sprawa Alfiego Evansa spotkała się z żywym odzewem w Polsce. Wsparcie dla dwulatka i jego rodziny zadeklarował m.in. prezydent Andrzej Duda. Od środy trwały manifestacje w obronie chłopca przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie. Temat dwulatka został też poruszony — na wniosek wicepremier Beaty Szydło — podczas czwartkowego posiedzenia rządu.

Śmierć Alfiego Evansa. Dowiedz się więcej:

RadioZET.pl/BBC/PAP/DG