Zamknij

Amerykanka wygrała 559 mln dolarów. Odbierze nagrodę, gdy spełnią jej jeden warunek

Redakcja
07.02.2018 18:50
Amerykanka wygrała 559 mln dolarów. Odbierze nagrodę, gdy spełnią jej jeden warunek
fot. Pixabay

Kuriozalna historia zza oceanu. Amerykanka, która wygrała 559 milionów dolarów w loterii Powerball, mówi, że odbierze swoją nagrodę dopiero, gdy dostanie gwarancję anonimowości.

Mieszkanka stanu New Hampshire w USA nie pali się, aby odebrać swoją nagrodę, która w przeliczeniu wynosi 1,9 miliarda złotych. Telewizja Fox News poinformowała, że szykuje się prawdziwa batalia pomiędzy zwyciężczynią a zarządem loterii Powerball, ponieważ stanowe prawo nie chroni danych osobowych.

559 milionów dolarów nagrody

Amerykańskie gazety cytują wypowiedź organizatorów loterii, którzy mówią, że rozumieją intencje kobiety, jednak nie mogą postąpić wbrew prawu New Hampshire. Stan ten jest jednym z niewielu, gdzie nie ma ochrony danych osobowych zwycięzców loterii itp.

Będzie proces

Amerykanka, do której uśmiechnął się los, jest czynną lokalną działaczką i — jak twierdzi — nie chce być kojarzona jako osoba, która „wygrała pół miliarda dolarów”. — Stawianie jej przed wyborem „majątek albo anonimowość” jest prawnie niedopuszczalne — mówi prawnik kobiety. Szykuje się długa i widowiskowa batalia.

W Powerball padały już większe wygrane:

Zobacz także

RadioZET.pl/finanse.wp.pl/strz