Zamknij

Amerykański pastor zbiera wśród wiernych na czwarty odrzutowiec [WIDEO]

Redakcja
04.06.2018 14:31
Amerykański pastor zbiera wśród wiernych na czwarty odrzutowiec [WIDEO]
fot. Youtube

Ewangelicki pastor z USA zbiera wśród wiernych pieniądze na kosztujący 54 mln dolarów odrzutowiec. Co ciekawe, duchowny ma już trzy podobne maszyny.

Pastor Jesse Duplantis twierdzi, że w powszechnie dostępne komercyjne samoloty pełne są demonów i to jest jednym z powodów, dla którego Amerykanin kolekcjonuje prywatne odrzutowce. – Nie wierzę w to, że gdyby Jezus był dziś fizycznie na ziemi, jeździłby na osiołku. Podróżowałby samolotem, by głosić ewangelię na całym świecie – argumentuje kontrowersyjny duchowny.

Pastor zbiera na odrzutowiec

Duplantis w wywiadzie z mediami mówił, że do zakupu trzech odrzutowców namówił go sam Jezus. Również Jezus miał chcieć, aby w asortymencie pastora pojawiła się czwarta maszyna. Pomysłowy ewangelista narzeka na publiczną komunikację lotniczą, twierdząc, że obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa uniemożliwia mu wygłaszanie pasażerom kazań.

Duchowny w samolocie

Pastor w filmie promującym jego zbiórkę pokazuje swoje odrzutowce, chwaląc się Cessną Citation 500, IAI Westwind II i Dassault Falcon 50. Ma nadzieję, że wkrótce będzie miał parzystą liczbę maszyn.

Materiał o pastorze w telewizji CBS:

RadioZET.pl/rp.pl/strz