Zamknij

Ewakuacja sklepu. Eksplodował iPad

Redakcja
20.08.2018 11:55
Ewakuacja sklepu. Eksplodował iPad
fot. Shutterstock

Po wybuchu baterii w iPadzie ewakuowano klientów Apple Store w Amsterdamie – poinformował w poniedziałek serwis The Next Web. Jak podały holenderskie służby, w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń, trzy osoby miały jednak problemy z oddychaniem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

The Next Web zaznacza, że obecnie nie wiadomo, czy w wyniku eksplozji tablet zapalił się – został bowiem bardzo szybko umieszczony przez obsługę sklepu w specjalnym pojemniku zabezpieczającym, który wypełniony był piaskiem.

Zobacz także

iPad po wybuchu wydzielał jednak zjadliwe, drażniące opary, w wyniku czego trzy osoby skarżyły się na dolegliwości oddechowe.

Po usunięciu szkód i wywietrzeniu sklepu Apple Store wznowił działalność, a klienci mogli wrócić do środka – podaje The Next Web.

Według serwisu przyczyną zdarzenia mógł być wyciek baterii w iPadzie. The Next Web podkreśla, że w przypadku Apple incydenty tego rodzaju należą do rzadkości, jednakże ostatni raz o podobnych problemach w związku z produktami koncernu można było usłyszeć w styczniu br. W sklepie Apple w szwajcarskim Zurychu doszło wówczas do przegrzania baterii w smartfonie iPhone, w wyniku czego wybuchła ona, raniąc jedną osobę.

RadioZet.pl/PAP/bm