Zamknij

Kierowca Toyoty wjechał pod pędzący pociąg. Nie żyją dwie osoby

09.06.2021 15:17
Anapa wypadek na przejeździe kolejowym
fot. Instagram: Anapa Region

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym koło Anapy w Kraju Krasnodarskim. Pędzący pociąg zmiażdżył samochód osobowy, którego kierowca złamał przepisy ruchu drogowego i wjechał na tory na czerwonym świetle. W wypadku zginęły dwie osoby.

Rosja. Tragedia na przejeździe kolejowym w okolicach wioski Witiaziewo koło Anapy w Kraju Krasnodarskim. Samochód osobowy wjechał na przejazd tuż pod pędzący pociąg relacji Moskwa-Anapa. Maszynista nie miał szans na reakcję. Zdążył jedynie wydać sygnał dźwiękowy, ale koszmarnego wypadku nie udało się uniknąć.

Wypadek został zarejestrowany przez kierowcę samochodu oczekującego na możliwość przejazdu. Na nagraniu widzimy, jak Toyota Land Cruiser mija stojące auta i bez zatrzymywania się wjeżdża na tory na czerwonym świetle. W tej samej chwili w samochód z ogromną siłą uderza pociąg. W wypadku zginął kierowca Toyoty i pasażer. Drugi z pasażerów trafił do szpitala - podaje gazeta.ru.

Tragedia na przejeździe kolejowym. Pociąg zmiażdżył auto. Nie żyją dwie osoby

Jak podaje portal Kuban24.tv, żaden z pasażerów pociągu nie został poszkodowany. Na trasie zatrzymano składy nr 134 relacji Moskwa – Anapa oraz nr 360 relacji Smoleńsk – Anapa.

Oficjalne oświadczenie wydał Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Podkreślono w nim, że wszczęta została sprawa karna o spowodowanie śmiertelnego wypadku kolejowego. Podstawą jest artykuł o "Naruszeniu zasad bezpieczeństwa ruchu i prowadzenia przewozów kolejowych".

RadioZET.pl/ kuban24.tv/ gazeta.ru