Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Andrzej Duda niewpuszczony na spotkanie. Musiał czekać na korytarzu

27.09.2018 14:59
xxx wiadomosci

Podczas 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezydent Andrzej Duda miał spotkać się z m.in. premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Przed spotkaniem miało jednak dojść do nieprzyjemnego zamieszania. Polski prezydent został zatrzymany przez obsługę i musiał czekać na izraelskiego premiera na korytarzu.

Andrzej Duda niewpuszczony na spotkanie. Musiał czekać na korytarzu fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Andrzej Duda rozmawiał z Benjaminem Netanjahu o sytuacji na Bliskim Wschodzie i przyszłości relacji polsko-izraelskich. Wcześniej spotkał się także z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

Zanim jednak doszło do spotkania z izraelskim premierem, miało miejsce nieprzyjemne zamieszanie. Jak podał TVN24, polska delegacja została poinformowana, że musi poczekać na korytarzu. W tym czasie Netanjahu miał być już w pomieszczeniu. Po chwili konsternacji polski prezydent odszedł. Ostatecznie do spotkania doszło.

Andrzejowi Dudzie towarzyszyli szef gabinetu Krzysztof Szczerski, szef BBN Paweł Soloch oraz minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i Joanna Wronecka, Stała Przedstawiciel RP przy Narodach Zjednoczonych.

RadioZET.pl/TVN24/BM

Oceń