Zamknij

Duda dziękuje Trumpowi za walkę z fake newsami. I ocenia jego prezydenturę

Redakcja
18.01.2018 19:06
DudaTrump
fot. Wojtek Laski/East News

Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii. Oprócz tego, bardzo przychylnie wypowiedział się na temat pierwszego roku rządów Trumpa w kontekście stosunków polsko-amerykańskich.

Trump opublikował na Twitterze link do strony zawierającej zwycięzców długo zapowiadanych nagród dla mediów w kategorii "fake news". Lista znajdowała się na stronie internetowej należącej do Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej (RNC), która przestała działać ze względu na zbyt duże obciążenie spowodowane liczbą odwiedzających.

Zobacz także

Zawierała 11 podanych przez media informacji, które okazały się fake newsami. Na liście znajdują się m.in. telewizja CNN, dzienniki "Washington Post" i "New York Times" oraz tygodnik "Newsweek".

Duda dziękuje na Twitterze

Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news.

"„Prezydent Trump właśnie znów podkreślił moc fake newsów. Dziękuję. Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska. Polska bezpośrednio doświadcza potęgi fake newsów”" - napisał po angielsku.

Prezydent RP podkreślił, że wiele europejskich i nawet amerykańskich osobistości oficjalnych kształtuje swe opinie o Polsce na podstawie „nieustającego napływu fake newsów”.

Pozytywna ocena

- Dla mnie to przede wszystkim spektakularna wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce - powiedział Duda, pytany przez dziennikarzy po wystąpieniu w RB ONZ o ocenę prezydentury Trumpa z polskiej perspektywy.

Zobacz także

Prezydent zwrócił uwagę, że wizyta Donalda Trumpa zbiegła się ze szczytem Trójmorza, podnosząc rangę tej inicjatywy. Do efektów wizyty zaliczył podpisanie umowy na dostawę skroplonego gazu ziemnego.

Andrzej Duda przypomniał, że w Polsce stacjonują amerykańskie wojska, a zwiększenie tej obecności było tematem rozmów ministra obrony Mariusza Błaszczaka w Waszyngtonie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP