Zamknij

Kinga Duda poleciała do USA. Będzie towarzyszyć rodzicom w Białym Domu

12.06.2019 16:59
Duda
fot. Łukasz Gagulski/Agencja SE/East News

To była pilnie strzeżona przed opinią publiczną tajemnica, która jednak w środę wyszła na jaw. Okazuje się bowiem, że do Stanów Zjednoczonych poleciała cała familia Dudów - prezydent, jego małżonka oraz córka Kinga. 

Sekret ten wyjawił "Fakt", który donosi, Kinga Duda nie tylko udała się z rodzicami za ocean, ale będzie również aktywnie uczestniczyć w całej wizycie. O całej sprawie przez większość czasu milczał Pałac Prezydencki.

Zobacz także

Według informacji gazety, 24-letnia absolwentka prawa na UJ weźmie udział w oficjalnym przyjęciu, które na cześć polskiej pary prezydenckiej organizują Melania i Donald Trumpowie. Kolacja w Białym Domu w Waszyngtonie zaplanowana jest na godz. 17 (czyli 23 czasu polskiego). Kinga Duda będzie się tez poruszała limuzyną VIP oraz pozowała do oficjalnych zdjęć. 

Andrzej Duda z wizytą w USA

Wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych będzie okazją do drugiego na terenie tego kraju oficjalnego spotkania polskiego prezydenta z Donaldem Trumpem. Przywódcy obu krajów mają rozmawiać przede wszystkim na tematy militarne - 12 czerwca ma zostać podpisana umowa dot. powstania Fort Trump, bazy wojsk USA w Polsce.

Zobacz także

Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP poinformowało, jaki będzie program wizyty Andrzeja Dudy w USA. Według zapowiedzi szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego, głowy państw – Polski i Stanów Zjednoczonych - omówią rosnące partnerstwo strategiczne między Polską i USA oraz szereg wspólnych spraw, takich jak obrona, bezpieczeństwo, energetyka i sprawy relacje handlowe.

Przypomnijmy, że poprzednia wizyta Dudy w Białym Domu miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Z kolei Donald Trump gościł w Polsce w lipcu 2017 roku, gdy wziął udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza oraz wygłosił przemówienie na Placu Krasińskich. 

RadioZET.pl/Fakt24.pl/PAP