Zamknij

Andrzej Duda z wizytą w montowni traktorów URSUS w Etiopii

Redakcja
08.05.2017 14:08
Andrzej Duda z wizytą w montowni traktorów URSUS w Etiopii
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Etiopii. Odwiedzili m.in. montownię polskich traktorów URSUS.

Andrzej Duda podziękował prezydentowi Etiopii Mulatu Teshome za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

W środę polski prezydent wystąpi na forum Unii Afrykańskiej w Addis Abebie, gdzie będzie zabiegał o poparcie krajów Afryki dla polskiej kandydatury do RB ONZ.

Teshome wierzy w pozytywny wydźwięk wizyty, która może otworzyć nowy rozdział w relacjach między krajami oraz zintensyfikuje wymianę handlową i inwestycyjną między nimi. Zaznaczył, że obecnie wartość wymiany handlowej między Polską a Etiopią to 35-36 mln USD, co - jak ocenił - jest znacznie poniżej potencjału tkwiącego w tych kontaktach i poniżej oczekiwań obu społeczeństw.

Andrzej Duda spotkał się z pracownikami montowni traktorów URSUS w Adamie. W planach ma także rozmowy przedstawicielami polskich firm inwestujących w Etiopii.

Andrzej Duda zapewnił, że ma nadzieję, iż polski biznes i polskie państwo przyczynią się do rozwoju Etiopii. 

Prezydent zaznaczył, że Ursus nie jest jedyną polską firmą, która obecnie „prężnie działa na rynku etiopskim". - Są ze mną też przedstawiciele firmy Asseco, która realizuje tutaj z etiopską agencją rządową ogromny kontrakt na modernizację informatyczną etiopskiej energetyki - powiedział.

RadioZET.pl/PAP/KM