Zamknij

18-letnia Polka skazana na dożywocie w Anglii. Zabiła swojego partnera

29.04.2019 23:51

18-latka z Polski została uznana przez sąd winną zabójstwa swojego 23-letniego partnera, Filipa J. – informują w poniedziałek zagraniczne media.

18-letnia Polka skazana na dożywocie w Anglii. Zabiła swojego partnera
fot. Chrispo/shutterstock

O sprawie napisał także polski portal o2.pl. Martyna O., 18-latka z Polski została skazana nie tylko za zabójstwo – sąd w Peterborough (Anglia) wymierzył jej również karę 18 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie przy sobie ostrego narzędzia. Jak przekazała telewizja BBC, nastolatka będzie mogła wnioskować o warunkowe zwolnienie po 17 latach od osadzenia w zakładzie karnym.

Zobacz także

Zabójstwo w samochodzie

Dramat rozegrał się w październiku 2018 roku. Para spotykała się dopiero od 3 dni. Po nocy spędzonej w klubie, Martyna o. i Filip J. wracali do domu autem. W trakcie jazdy zaczęli się kłócić o prędkość, z jaką jechał młody mężczyzna. Martyna O. wyszła z auta.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

23-latek pobiegł za nią. Według relacji zagranicznych mediów, mężczyzna miał chwycić Martynę O. za szyję i zmuszać do uklęknięcia. Oboje wrócili z powrotem do samochodu. W aucie nadal dochodziło do aktów przemocy ze strony Filipa J. – próbował on dotykać intymnych miejsc 18-latki.

Zobacz także

Martyna O. w końcu wyjęła nóż i zadała 23-latkowi śmiertelny cios. Mężczyzna zmarł od rany w serce. Po wszystkim, pobiegła do domu swojego byłego partnera gdzie zmieniła odzież, umyła narzędzie zbrodni i napisała wiadomość o zdarzeniu do swojej matki. 18-latka sama poszła na komisariat policji i zgłosiła zabójstwo.

Zobacz także

Ciało 23-latka znaleźli przechodzący obok pozostawionego samochodu ludzie.  18-latka broniła się w sądzie mówiąc, że zaatakowała mężczyznę w obronie własnej.

 

RadioZET/o2.pl