Zamknij

Spójrz na oczy tego psa. Weterynarze nie wiedzą skąd ta odmienność

22.04.2020 16:53
Pies Frankie
fot. Pixaby/Twitter/DailyMail

Frankie to suczka, która została uratowana przez swoją aktualną właścicielkę przed śmiercią. Jej wcześniejszy "pan" chciał ją uśpić ze względu na jej odmienność — z oczu kundelka wyrasta sierść.

Tracey Smith to miłośniczka psów z Anglii. 43-latka poznała Frankie, gdy dostarczała części samochodowe do  farmy. Uwagę kobiety zwrócił kundelek, któremu z oczu wyrastały małe kępki sierści. Jak przekazał Daily Mail, Smith dowiedziała, że od ówczesnego właściciela suczki, że ten ma zamiar ją uśpić, bo jest niewidoma i do niczego mu się nie przyda.

Zobacz także

Kobieta bez zastanowienia zabrała psa do domu, a potem zaczęła z Frankie jeździć do weterynarzy. Żaden ze specjalistów nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego z jej oczku rosną kępki. Zagadki nie udało się rozwiązać przez 7 kolejnych lat, ale okazało się, że zwierzę nie jest całkowicie ślepe. Frankie miała problemy zdrowotne, ale była lubiana przez wielu ludzi. Jak przyznaje jej właścicielka — pies jest kochany i posłuszny.

Zobacz także

Weterynarze nigdy nie postawili jednoznacznej diagnozy. Nie wiadomo, jakie schorzenie może mieć Frankie. Specjaliści sądzą, że kępki włosów wyrastające z oczu mogą być spowodowane cystami, które pupil ma w gałkach ocznych. Pies nie odczuwa z tego powodu dyskomfortu, czy też bólu.

RadioZET.pl/Daily Mail