Zamknij

Absolwent Cambridge winny popełnienia 137 przestępstw. Jest wyrok sądu

Redakcja
21.02.2018 14:30
Absolwent Cambridge winny popełnienia 137 przestępstw. Jest wyrok sądu
fot. Twitter+Flickr

Jest wyrok dla pedofila z Birmingham. 28-letni absolwent prestiżowego uniwersytetu w Cambridge przyznał się do popełnienia 137 przestępstw.

Zagłosuj

Najwyższą karą powinno być:

Liczba głosów:

Dr Matthew Falder pracował jako geofizyk na uniwersytecie w Birmingham. Śledztwo brytyjskich służb wykazało, że przez ostatnie 7 lat wyszukiwał w internecie nieletnie ofiary. Niektóre z nich molestował. W sieci zazwyczaj podawał się za kobietę, czasami posługując się nickami „666 devil” oraz „Evelmind”.

Doktor sadysta działał w darknecie

Gdy udało się aresztować 28-latka, ten przyznał się do 137 stawianych mu zarzutów. Niektóre z nich były naprawdę ciężkie jak np. zachęcanie do gwałtu na czterolatku, wykorzystanie seksualne dziecka czy rozpowszechnianie fotografii torturowanych chłopców na internetowych forach dla sadystów. Według śledztwa poszkodowanych było około 3 tys. osób, jednak tylko 45 z nich zdecydowało się zeznawać. National Crime Agency twierdzi, że to najbardziej przerażająca sprawa, jaką prowadzili.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

32 lata więzienia

Pracownik uniwersytetu z poważnymi zaburzeniami seksualnymi czynnie działał w darknecie, gdzie zamieszczał tysiące wpisów z nielegalnymi zdjęciami i filmami. Wszystko, co robił, stało się dowodem przeciwko niemu w sprawie. Wyrok sądu to 32 lata więzienia.

RadioZET.pl/TheSun/DailyMail/strz