Zamknij

Ann Turner Cook nie żyje. Była "dzieckiem Gerbera", jej twarz zna cały świat

06.06.2022 13:03

Ann Turner Cook nie żyje. Jej portret - naszkicowany, gdy miała 5 miesięcy - od 1931 roku widnieje na produktach dla najmłodszych firmy Gerber.

Logo firmy Gerber
fot. Warren/Gerber/Splash/EAST NEWS

Ann Turner Cook zmarła 3 czerwca w wieku 95 lat. Była powieściopisarką, ale to nie za sprawą swojej twórczości znał ją cały świat. Szkic twarzy Ann Turner Cook z okresu, gdy była pięciomiesięcznym dzieckiem, ponad 90 lat temu stał się logo firm Gerber. 

„Gerber jest głęboko zasmucony odejściem Ann Turner Cook, dziecka Gerbera, której naszkicowana twarz została kultowym logo marki” – czytamy w oświadczeniu firmy opublikowanym na Instagramie

Ann Turner Cook nie żyje. Była "dzieckiem Gerbera"

W 1928 roku Gerber zorganizował konkurs, aby znaleźć twarz do kampanii reklamowej żywności dla niemowląt. Malarka Dorothy Hope Smith, sąsiadka rodziny Cooków, naszkicowała węglem małą Ann. Stwierdziła, że dokończy portret, jeśli wygra.

Nie było to jednak konieczne. Jak pisze CNN, sędziowie konkursu „zakochali się w buzi dziecka” i nalegali, aby pozostał szkicem. „Wizerunek tego szczęśliwego, zdrowego dziecka miał wkrótce stać się twarzą marki, rozpoznawalną i kochaną na całym świecie” - czytamy na stronie firmy. Portret pięciomiesięcznej Ann jest znakiem towarowym Gerbera od 1931 roku. Tożsamość dziecka pozostawała długo tajemnicą. Ujawniono ją dopiero w 1978 roku.  

Gerber jest najbardziej znany ze swoich odżywek dla niemowląt, ale sprzedaje również odzież dziecięcą, ubezpieczenia na życie i inne produkty.

RadioZET.pl/CNN