Zamknij

Annie Cordy nie żyje. Słynna pieśniarka i aktorka rewiowa miała 92 lata

Błażej Makarewicz
05.09.2020 09:16
Annie Cordy nie żyje
fot. Ania Freindorf /REPORTER

Annie Cordy nie żyje. Belgijska pieśniarka i aktorka nazywana "królową music-hallu" zmarła w wieku 92 lat w Vallauris, na francuskim Lazurowym Wybrzeżu. Jak poinformowała jej siostrzenica, Michele Lebon, artystka straciła przytomność w piątek po południu i mimo prób reanimacji, już jej nie odzyskała.

Annie Cordy nie żyje. Belgijska pieśniarka i aktorka zmarła w wieku 92 lat zmarła w Vallauris, na francuskim Lazurowym Wybrzeżu.

Annie Cordy (prawdziwe nazwisko Leonie Cooreman) w ciagu długiej kariery nagrała ponad 700 piosenek, wystąpiła w ok. 20 musicalach i operetkach i zagrała w licznych filmach i serialach telewizyjnych. Występowała też w teatrze.

Annie Cordy nie żyje. Słynna pieśniarka i aktorka rewiowa miała 92 lata

Znana była z temperamentu scenicznego i nieodłącznego promiennego uśmiechu. W 2004 r. król Belgów Albert II nadał jej tytuł szlachecki baronessy.

ZOBACZ TAKŻE: Anna Karbowiczak nie żyje. Dziennikarka zginęła w wypadku. Sprawca uciekł

Cordy urodziła się w Laeken - dzielnicy Brukseli 16 czerwca 1928 r. Początkowo występowała jako solistka śpiewając, przy akompaniamencie orkiestry, amerykańskie standardy. Później zaczęła występować w rewiach, początkowo w Brukseli, a następnie w Paryżu, gdzie przybrała sceniczny pseudonim Annie Cordy.

Występowała z takimi artystami i aktorami jak Sacha Guitry, Jean Gabin i Simone Signoret.

Annie była artystką doskonałą, która wiedziała jak robić wszystko - tańczyć, śpiewać, grać w komediach. Była wielką profesjonalistką, o wielu talentach, była francuską Lucy Ball.

– powiedziała na wieść o jej śmierci pieśniarka Mireille Mathieu.

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Mellibruda nie żyje. Profesor zmarł w wieku 82 lat 

RadioZET.pl/PAP