Zamknij

Zatrzymano 5 osób w związku z udaremnionym atakiem w Mekce

Redakcja
23.06.2017 23:32
Zatrzymano 5 osób w związku z udaremnionym atakiem w Mekce
fot. Pixabay

Policja, której w piątek udało się udaremnić atak wymierzony w pielgrzymów zgromadzonych w Wielkim (Świętym) Meczecie w Mekce, zneutralizowała potencjalnego sprawcę, który wysadził się w powietrze i aresztowała 5 innych osób – podało w piątek saudyjskie MSW.

W oświadczeniu odczytanym w państwowej telewizji Al-Arabija wskazano, że wśród aresztowanych jest jedna kobieta. Mężczyzna, który planował atak, wysadził się w powietrze, gdy siły bezpieczeństwa okrążyły w piątek trzypiętrowy dom, w którym przebywał – podano w oświadczeniu ministerstwa spraw wewnętrznych. Jak podaje syryjska telewizja państwowa Al-Ihbarija wybuch spowodował zawalenie się budynku. Nie pociągnęło to za sobą ofiar w ludziach, ale 11 osób – w tym 5 policjantów – odniosło rany.

Zobacz także

Telewizja Al-Arabija twierdzi, że atak miał być wymierzony w wiernych zgromadzonych w Wielkim (Świętym) Meczecie w Mekce, stanowiącym cel pielgrzymek muzułmanów z całego świata. Według telewizji, siłom bezpieczeństwa udało się zlikwidować dwie grupy terrorystów w Mekce, a trzecią - w pobliskim portowym mieście Dżudda nad Morzem Czerwonym. Wielki Meczet w świętym dla muzułmanów mieście Mekka to największy meczet świata. Jego centralnym punktem jest sanktuarium Al-Kaba, najświętsze miejsce islamu, w kierunku którego wierni z całego świata zwracają się podczas modlitwy. Pobożny muzułmanin powinien raz w życiu odbyć do sanktuarium pielgrzymkę, która jest jednym z tzw. pięciu filarów islamu.

RadioZET.pl/pap/maal