Zamknij

Arabia Saudyjska buduje mega miasto za 500 miliardów dolarów

Redakcja
26.10.2017 12:24
Arabia Saudyjska buduje mega miasto za 500 miliardów dolarów
fot. Youtube

Supernowoczesne miasto powstanie w Arabii Saudyjskiej. Książę Mohammed bin Salman ogłosił plan budowy, jakiej nie było nigdy wcześniej na Ziemi. Miasto zostanie nazwane NEOM i „wyrośnie” na pustyni, nad Morzem Czarnym, nieopodal granicy z Jordanią.

Zagłosuj

Chciałbyś/chciałabyś mieszkać w takim mieście?

Liczba głosów:

Pionierski projekt nazwany „NEOM” ma przynieść jego przyszłym mieszkańcom standard życia, jakiego nikt nigdy nie miał na Ziemi. 500 miliardów dolarów ma zostać wydane na budowę miasta opartego o najnowsze rozwiązania technologiczne. Pieniądze pochodzą z saudyjskiego państwowego funduszu majątkowego oraz międzynarodowych i lokalnych inwestorów.

Najnowocześniejsze miasto świata

Jeśli realizacja „NEOM” dojdzie do skutku, będzie to najnowocześniejsze miasto na świecie. – Arabia Saudyjska zmierza w kierunku stworzenia nowej generacji miast. Projekt ma być zasilany czystą energią i nie będzie w nim miejsca na tradycyjne rozwiązania – mówił bin Salman.

Przez most do Afryki

Ponadto mieszkańcy nowego miasta będą mogli jeździć do Egiptu przez most łączący Arabię Saudyjską z kontynentem afrykańskim. Rozwój „NEOM” ma koordynować były prezes i dyrektor generalny Siemens AG.

RadioZET.pl/Forsal.pl/discoverneom.com/strz