Zamknij

Arabowie wywołali sztuczny deszcz. Ulewa wymknęła się spod kontroli

Redakcja
19.12.2017 22:28
Arabowie wywołali sztuczny deszcz. Ulewa wymknęła się spod kontroli
fot. Pixabay

600 osób potrzebowało pomocy służb, a 380 zostało ewakuowanych. To efekt sztucznie wywołanej burzy, która przeszła nad miejscowością Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Poważne kłopoty spotkały też nieświadomych nadejścia burzy żeglarzy.

Zagłosuj

Planujesz kiedyś zwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Liczba głosów:

Mieszkańcy Emiratów od lat zmagają się z brakiem opadów. Naukowcy od lat 90-tych próbują wpłynąć na naturę. Jedną z metod, jaką udało się opracować jest tzw. „zasiewanie chmur”. Polega to na tym, że piloci rozpylają na niebie kryształki soli, które przyspieszają kondensację pary wodnej.

Sztuczny deszcz

Tym razem arabscy specjaliści prawdopodobnie przedobrzyli z ilością, gdyż ulewy, jakie wywołali omal nie doprowadziły do tragedii. Z racji tego, że w ZEA nie ma zbyt dobrze rozwiniętej sieci kanałów, opady wywołały prawdziwą powódź. Setki osób nie mogły dostać się do swoich domów.

O włos od tragedii

Problemy dotknęły też żeglarzy, których powywracane łodzie na Zatoce Perskiej, ratowała straż przybrzeżna. ONZ szacuje, że do 2030 roku ponad połowa ludzkości będzie miała problem z dostępem do wody.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

Grudniowa ulewa w Al Ain:

RadioZET.pl/Bankier.pl/strz