Zamknij

Aretha Franklin nie żyje! Królowa soulu miała 76 lat

Redakcja
16.08.2018 16:16
Aretha
fot. PAP/EPA

Aretha Franklin nie żyje. Jedna z największych legend muzyki soul zmarła w wieku 76 lat. Od wielu lat amerykańska piosenkarka zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Aretha Franklin nie żyje. Artystka nazywana przez wielu królową soulu zmarła w wieku 76 lat w Detroit. Od kilku lat spekulowało się, że gwiazda muzyki zmaga się z rakiem trzustki.

Na początku tygodnia amerykańskie media informowały o bardzo złym stanie zdrowia piosenkarki. „CNN” podało, że Aretha Franklin spędziła ostatnie chwile życia w hospicjum u boku rodziny i przyjaciół.

Aretha Franklin: królowa soulu

Urodzona w 1942 roku Aretha Franklin była wielką ikoną muzyki, którą nazywano królową soulu. Wydała kilkadziesiąt albumów studyjnych i pozostaje dziś jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii. Ma na swoim koncie 18 prestiżowych nagród Grammy oraz legendarne przeboje „Respect”, „I Say a Little Prayer” i „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”. W 2011 roku prestiżowy magazyn „Rolling Stone” umieścił ją na 1. miejscu listy najlepszych wokalistów wszech czasów. Jako pierwsza kobieta w historii została wprowadzona do prestiżowej galerii sław „Rock and Roll Hall of Fame”.

W 2017 roku wydała czterdziestą drugą płytę zatytułowaną „A Brand New Me”. Swój ostatni publiczny występ dała w Nowym Jorku w listopadzie 2017 roku podczas prywatnego koncertu organizowanego przez fundację Eltona Johna. W zeszłym roku piosenkarka poinformowała, że powoli rezygnuje z koncertowania.

RadioZET.pl/PK