Zamknij

Argentyna: nagi protest środowisk feministycznych

Redakcja
08.02.2017 22:05

Członkinie argentyńskiej organizacji feministycznej protestowały topless przed Obeliskiem w Buenos Aires. W tłumie skandujących kobiet, co kilka chwil któraś z uczestniczek ściągała bluzkę, nie przestając skandować protestacyjne hasła. 

Argentyna: nagi protest środowisk feministycznych
fot. Screen

Czego dotyczy protest? Kobiety gorąco krytykują ostatnie zachowania argentyńskiej policji w stosunku do kobiet opalających się na plaży. Funkcjonariusze interweniowali w sprawie trzech kobiet opalających się topless na plaży w Necochei.  Zdaniem aktywistek, nakazywanie kobietom jak mogą się ubierać (bądź rozbierać), powinno być reliktem przeszłości, a nie szarą rzeczywistością polowy światowej populacji.

Kobiece piersi mogą być tak samo eksponowane, jak męskie torsy – m.in. takie argumenty podnosiły oburzone kobiety. Służby porządkowe tłumaczą swoje zachowanie walką z ekshibicjonizmem, który jest w Argentynie zabroniony. Kobiety odbijają piłeczkę, mówiąc, że zakaz dotyczy genitaliów, do których kobiece piersi się nie zaliczają.

Niestety protest nie przebiegł spokojnie i od samego początku wywoływał skrajne emocje. Jedną z uczestniczek zaczął zaczepiać przebywający w pobliżu mężczyzna, nie obyło się bez uszczypliwych komentarzy. Miedzy protestującą a mężczyzną wywiązała się sprzeczka, która później przerodziła się w bójkę. Na manifestacji musiała zatem interweniować policja, aby rozdzielić dwie strony konfliktu.

RadioZET.pl/KM