Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Argentyna: nagi protest środowisk feministycznych

08.02.2017 22:05
xxx wiadomosci

Członkinie argentyńskiej organizacji feministycznej protestowały topless przed Obeliskiem w Buenos Aires. W tłumie skandujących kobiet, co kilka chwil któraś z uczestniczek ściągała bluzkę, nie przestając skandować protestacyjne hasła. 

W skrócie

Protest środowisk feministycznych w Argentynie. Kobiety sprzeciwiają się zakazowi opalania się topless.

Czego dotyczy protest? Kobiety gorąco krytykują ostatnie zachowania argentyńskiej policji w stosunku do kobiet opalających się na plaży. Funkcjonariusze interweniowali w sprawie trzech kobiet opalających się topless na plaży w Necochei.  Zdaniem aktywistek, nakazywanie kobietom jak mogą się ubierać (bądź rozbierać), powinno być reliktem przeszłości, a nie szarą rzeczywistością polowy światowej populacji.

Kobiece piersi mogą być tak samo eksponowane, jak męskie torsy – m.in. takie argumenty podnosiły oburzone kobiety. Służby porządkowe tłumaczą swoje zachowanie walką z ekshibicjonizmem, który jest w Argentynie zabroniony. Kobiety odbijają piłeczkę, mówiąc, że zakaz dotyczy genitaliów, do których kobiece piersi się nie zaliczają.

Niestety protest nie przebiegł spokojnie i od samego początku wywoływał skrajne emocje. Jedną z uczestniczek zaczął zaczepiać przebywający w pobliżu mężczyzna, nie obyło się bez uszczypliwych komentarzy. Miedzy protestującą a mężczyzną wywiązała się sprzeczka, która później przerodziła się w bójkę. Na manifestacji musiała zatem interweniować policja, aby rozdzielić dwie strony konfliktu.

RadioZET.pl/KM

Oceń