Zamknij

89-latka "ożyła" tuż przed kremacją. Córka zorientowała się w ostatniej chwili

28.01.2021 16:00
zmarła ożyła przed kremacją
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News (zdjęcie ilustracyjne)

54-letnia Argentynka uratowała życie swojej matce. Kobieta otrzymała akt zgonu, jednak tuż przed kremacją zauważyła, że 89-latka żyje. W sprawie wszczęto śledztwo.

Do bulwersującej sytuacji doszło w północno-wschodniej Argentynie. W sobotę seniorka skarżąca się na bóle w klatce piersiowej została przyjęta do prywatnego szpitala w mieście Resistencia. Następnego dnia lekarze poinformowali córkę pacjentki, że jej matka nie żyje - informuje "Daily Mail".

Argentyna. 89-latka "ożyła" tuż przed kremacją

54-letnia Argentynka usłyszała, że jej 89-letnia rodzicielka zmarła w wyniku niewydolności krążeniowo-oddechowej. Do nieoczekiwanej sytuacji doszło już w zakładzie pogrzebowym, gdzie ciało kobiety miało zostać poddane spopieleniu.

Po ostatnim pożegnaniu uznana za zmarłą seniorka nagle zaczęła wykazywać oznaki życia - poinformowały lokalne media. Córka kobiety natychmiast wstrzymała kremację. "Chciałam tylko powiedzieć, że mama wciąż żyje" - napisała 54-latka do jednego z krewnych, któremu wysłała nagranie 89-latki. 

Pacjentka trafiła do prywatnej kliniki, gdzie obecnie jest leczona na oddziale intensywnej terapii. O skandalicznej sytuacji córka pacjentki doniosła już lokalnym władzom, które zapewniły, że przeprowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/"Daily Mail"

C