Zamknij

Papuga jako świadek w procesie o morderstwo. Zapamiętała ostatnie słowa ofiary

26.05.2020 19:05
Elizabeth Toledo
fot. Twitter.com/theinfong.com

Elizabeth Toledo została brutalnie zamordowana w 2018 roku. W sprawie gwałtu i zabójstwa 46-letniej Argentynki zatrzymano jej dwóch współlokatorów. Do akt z dowodami dotyczącymi okrutnej zbrodni trafiły także "zeznania" papugi, która miała słyszeć ostatnie słowa swojej towarzyszki.

Elizabeth Toledo została znaleziona martwa w San Fernando w Argentynie w 2018 roku. Kobietę zgwałcono i zamordowano w jej mieszkaniu. W związku z zabójstwem zatrzymano dwóch mężczyzn - 51-letniego Miguela Rolona oraz 62-letniego Jorge Alvareza. Historię opisał portal Daily Mail.

Jak informują lokalne media, na miejsce zbrodni przybył policjant, który patrolował akurat jedną z ulic San Fernando. Zwabiony donośnym krzykiem kobiety wszedł do mieszkania. W pokoju zastał jednak tylko nagie i posiniaczone ciało ofiary. Odgłosy, które usłyszał funkcjonariusz, należały natomiast... do papugi.

Zobacz także

Papuga wypowiedziała ostatnie słowa zamordowanej

Ptak powtarzał jak mantrę jedno zdanie: "Nie, pozwól mi odejść". Według policjanta to mogły być ostatnie słowa ofiary.

Dowody obejmują również zeznania sąsiada Elizabeth Toledo, który twierdzi, że papuga zwykła powtarzać fragmenty rozmów przy innych okazjach. Świadek słyszał m.in. pytanie: "Dlaczego mnie uderzyłeś?".

W sprawie brutalnego morderstwa aresztowano 51-letniego Miguela Rolona oraz 62-letniego Jorge Alvareza. Toledo wynajmowała mężczyznom pokój. Trzeci z współlokatorów przedstawił alibi.

Wkrótce ma się odbyć proces w sprawie zabójstwa Argentynki. Śledczy dysponują kilkoma dowodami. DNA znalezione na ciele Toledo łączy ze sprawą gwałtu i zabójstwa 62-letniego Alvareza. Z kolei ślad ugryzienia z przedramienia ofiary pasuje do układu zębów drugiego z napastników, 51-letniego Rolona. Prokurator postanowił włączyć również do akt sprawy "zeznania" papugi.

Zobacz także

RadioZET.pl/Daily Mail