Zamknij

11-latka zgwałcona przez partnera babci. Zaszła w ciążę, musiała urodzić

Redakcja
01.03.2019 11:36
11-latka zgwałcona przez partnera babci. Zaszła w ciążę, musiała urodzić
fot. Shutterstock

Pod opiekę babci trafiła razem z siostrami, które wykorzystywał seksualnie konkubent ich matki. Miała być bezpieczna, spotkał ją koszmar. 11-latkę z Argentyny zgwałcił 65-letni partner babci. Dziewczynka zaszła w ciążę. Została zmuszona, żeby urodzić.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

11-latka wprost błagała o aborcję. „Chcę, żebyście wyjęli ze mnie to, co włożył tam ten starzec” – miała mówić dziewczynka lekarzom w szpitalu.

Do przerwania ciąży miała pełne prawo. Aborcja w Argentynie jest dozwolona w dwóch przypadkach: gdy dochodzi do gwałtu lub gdy zagrożone jest życie matki.

Zobacz także

Nastolatka padła ofiarą 65-letniego partnera swojej babci. I choć jej matka wyraziła zgodę na zabieg, kolejni lekarze odmawiali jego wykonania. Jedni – powołując się na klauzulę sumienia, inni – na skomplikowaną sytuację prawną dziewczynki

11-latka od 2015 roku formalnie pozostawała pod opieką babci i to jej zgoda – zdaniem lekarzy – była potrzeba do wykonania zabiegu. Babka pozostawała jednak w związku z oprawcą i została pozbawiona praw opiekuńczych.

Zobacz także

Procedury przedłużyły się o ponad miesiąc. Na zabieg było już za późno, rozpoczął się 23. tydzień ciąży i przeprowadzenie aborcji wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem.

Ostatecznie lekarze przeprowadzili u 11-latki cesarskie cięcie. Noworodek jest w ciężkim stanie. Szanse, że przeżyje, są niewielkie.

RadioZET.pl/BBC/The Guardian/JŚ